Finans Gurularının Odağında O Kripto Para Var: Yükselecek!

Finans eğitimcisi ve popüler finans yönetimi kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin ile ilgili yaptığı bir tweet’te hem yükseliş yönünde bir tahminde bulundu hem de BTC hakkında önemli bir ayrıntıya değindi. Trader ve girişimci Willy Woo ise Kiyosaki ile girdiği diyalogda, Bitcoin’in yükselişinin ne zaman duracağına dair önemli bir ipucu verdi. Kripto para analisti Woo şu ana kadar Bitcoin’in kazanan taraf olduğunu belirtiyor.

Kiyosaki: “Bitcoin daha fazla yükselecek”

Kiyosaki tweet’inde, çevresindeki insanları Bitcoin satın almaya teşvik ettiğinde aldığı “bahaneler” nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını itiraf etti. Ona göre, insanların tavsiyelerine uymakta zorlanmalarının en temel sebebi, BTC’yi çok pahalı bulmaları. Dünyanın önde gelen kripto para birimi şu anda gerçekten yüksek bir fiyattan işlem görüyor. Ancak Kiyosaki, Bitcoin’in daha da yükseleceğine inanıyor: “Evet, şu an yüksek bir seviyede. Fakat gideceği yer burası değil.” Kiyosaki, burada yukarıda bahsettiği kitabına atıfta bulunarak, “Kazancınız satın aldığınızda gerçekleşir, sattığınızda değil,” diyor.

Kiyosaki’ye göre Bitcoin ile ilgili önemli bir ayrıntı ise herkesin Bitcoin’i sadece 10 Dolar değerindeyken satın almayı arzulaması; fakat “o günler çok geride kaldı” diye ekliyor tweet’inde. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kiyosaki bir hafta önce şaşırtıcı bir Bitcoin fiyat tahmini yayınladı ve BTC’nin Ağustos ortasına kadar veya en azından 2024’ün bir noktasında 350.000 Dolar’a kadar yükselebileceğini belirtti. Bunun bir tahmin değil, kendi görüşü olduğunu da sözlerine ekledi.

Kiyosaki ayrıca Bitcoin, Ethereum ve Solana almaya devam ettiğini çünkü “fiyatlarının artmaya devam edeceğine oldukça emin” olduğunu söyledi. Ancak bu, kripto paralara olan kesin güveninden değil, mevcut ABD hükümetine ve mali politikalarına güvensizliğinden kaynaklanıyor.

Kripto para analisti Willy Woo: Bitcoin ne zaman düşer?

Trader ve kripto girişimcisi Willy Woo, Robert Kiyosaki’nin tweet’ine yanıt vererek, “Bitcoin’in yükselişi, herkes yatırım yaptığında sona erer” dedi. Finans kurumları tarafından şu ana kadar piyasadaki serbest sermayenin %4,7’sinin Bitcoin’e yatırıldığını belirtti. Woo şu anda Bitcoin’in kazandığını ve bunun “tıpkı VC’lerin yeni çıkan teknolojiler için yaptıkları” strateji olduğunu ifade etti.

Kiyosaki ve Woo’nun görüşleri Bitcoin piyasasında farklı bakış açılarını ortaya koyuyor. Kiyosaki, geleneksel finans sistemine olan güvensizliğini dile getirerek Bitcoin’in yükselişine olan inancını vurgularken, Woo ise Bitcoin yatırımının yaygınlaşmasının piyasanın olgunlaşması ve yükselişin sona ermesi anlamına gelebileceğini öne sürüyor. Yatırımcılar kararlarını verirken bu gibi uzman görüşlerini dikkate almalı ve kendi araştırmalarını yaparak yatırım yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir